BEZ ÇANTA

BEZ ÇANTA

Modern yaşam ihtiyacımız olmasa da bir çok ürünüzü sorgusuzca satın alma alışkanlığını ne yazık ki bizlere enfoze etmiş durumda. Küresel ısınma, doğada çözünemeyen maddeler ve yol açtıkları kirlilik, denizlerimizin her geçen gün kirlenmesi ve metal atıkların çoğalması doğaya verdiğimiz zararların sadece birkaçı. Doğaya uyumlu, geri dönüştürülebilir ve ihtiyacımız olan kadar satın almak dünyamızın geleceği için düşündüğümüzden çok daha önemli. Bu durumda bizlerde doğaya katkıda bulunmak adına geri dönüşümlü doğa dostu ürünleri kullanmaya başlamalıyız.

Bez ÇantalarHer zaman yeniden kullanılabilir bez çantanız ile alışverişe gitmeye çalışın, bu sayede plastik poşetlerin çevreye verdiği zararı bir nebze önlemiş oluruz.Bez çantalarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Tek Kullanımlık Ürünlerden Kaçının: Mümkünse tek kullanımlık poşet ,tıraş bıçağı, yemek kapları, kahve filtresi ve bardak gibi ürünleri tekrar kullanılabilir ürünlerle değiştirin. Mesela iş yeriniz için çam bir kupa ,matara, kahveniz için bir termos edinin.

Geri Dönüştürülebilir Ürünler Seçin: Mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir materyallerden yapılmış olan ürünleri satın almaya çalışın. Kağıt ürünleri satın aldığınızda (tuvalet kağıdı vb.), minimum %50 oranında geri dönüşebilir ürünlerden yapıldığına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız kağıt ürünlerin klor ile ağartılmayan ürünler olması da önemli bir detay.

Organik Ürünleri Satın Alın: Her zaman organik ürünler satın almaya çalışın çünkü sağlığınız için faydalı olmasının yanı sıra, organik ürünler doğal bir ortamda üretildiği için iklim değişikliğinin etkisini azaltmakta ve çevreyi korumaya yardımcı olmaktadır.

img