BEZ ÇANTAYA UYGULANAN BASKI TEKNİKLERİ 2

BEZ ÇANTAYA UYGULANAN BASKI TEKNİKLERİ 2

SERİGRAF BASKI NEDİR?

Serigraf baskı, elek baskıdır. Yani bir çerçeveye gerilmiş ipek üzerine emisyon dökülür ve ışığa hassas duruma getirilir. Film bu şekilde pozlandırılır. Işık gören yerler boyayı alta sızdırarak baskı gerçekleşir. Genellikle kendinden yapışkanlı stickerlar, kalemler, şişeler, bez, ağıt v.s. üzerine serigrafik baskı yapılır.
Ofset baskı düz baskıdır. Kalıpta poz görmeyen yerler su tutmaz. Su olmayan yerler boyayı tutar ve kauçuğu boyar, kauçuk ise kağıdı boyayarak işlem gerçekleşir. Genelde masaüstü reklamcılık dediğimiz kağıt üzerine baskı işlerinde kullanılır.
Corel’da eğer tek renk bir iş baskıya gönderilecekse hepsi siyaha çevrilir. CMYK K=100. Değil ise tüm renkler yine CMYK yapılır ve filme gönderilirken serigrafikmi ofsetmi olacağı belirtilir.

İpek Baskı – Şablon Baskı – Elek Baskı diye de anılan serigrafi, tekstil sanayiinde, grafik sanatlarda ve baskı resim çalışmalarında yaygın olarak kullanılan bir baskı tekniğidir. Bu teknikte; metal ya da ahşap çerçeveye gerilmiş ipek, plastik veya metal dokumadan oluşan elek şeklindeki kalıp üzerinde baskı yapılacak yerler açık bırakılıp diğer yerler maskeleme, boyama ya da fotomekanik yöntemlerle kapatılır. Sonra bu eleğin içine konulan baskı boyası (mürekkep) , bir sıyırıcı (rakle) ile sıyrılarak açık kalan yerlerden kağıt, cam, kumaş, vb. malzemeler üzerine geçirilir. Tela çanta ,Bez çanta ,Ham bez çanta üzerine kolayca uygulanan bu baskı tekniğinin maliyeti düşük ömrü uzundur.

Daha fazla bilgi almak TEL:+90 212 610 5993 nolu numaradan bize ulaşabilirsiniz 

Bez Çanta     Promosyon Çanta     Promosyon Bez Çanta 

img